• "Niuton nie pyton"

     • 6 czerwca odbyła się w I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Gorzowie Wielkopolskim IX edycja konkursu fizycznego "Niuton nie pyton" dla uczniów szkół podstawowych. Wzięło w nim udział 56 uczniów z 20 szkół województwa lubuskiego.

      Naszą szkołę reprezentowali Lena Soroka, Bartosz Świostek, Iryna Starikovska, Oliwia Pelian, Tymoteusz Wierzbicki.

      Miło nam poinformować, że jednym z laureatów tego konkursu została uczennica naszej szkoły Lena Soroka z klasy 8a.

      Laureaci konkursu otrzymają dodatkowe punkty rekrutacyjne podczas przyjęć do szkół ponadpodstawowych.

      Opiekunem naszych uczniów była Pani Joanna Klimek.

      Gratulujemy laureatce i dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział.

     • 64. Konkurs "Świebodzin - Moje Miasto"

     • Dnia 03.06.2023 roku w Szkole Podstawowej nr 7 w Świebodzinie odbył się 64 konkurs „Świebodzin - Moje Miasto'' .W rywalizacji brało udział 19 uczestników ze wszystkich szkól podstawowych gminy Świebodzin. Po napisaniu części eliminacyjnej uczniowie brali udział w warsztatach z ratownictwa medycznego, przeprowadzonych przez ratownika Ireneusza Woźniaka. Dzieciaki uczyły się podstawowych zasad ratujących życie w nagłych przypadkach i udzielania pierwszej pomocy .Przyswojoną wiedzą dzieliły się w czasie przerwy na ogłoszenie ostatecznych wyników przez komisję konkursową .Pod okiem Ireneusza Woźniaka pokazywały na swoich kolegach i koleżankach, jakie podejmować czynności ratujące życie ludzkie w ekstremalnych sytuacjach. W pokazie brali udział wszyscy uczestnicy konkursu oraz zaproszeni goście. Po zapoznaniu się z pracami uczniów komisja ogłosiła wyniki a burmistrz Tomasz Sielicki nagrodził zwycięzców.

       

      I miejsce zajął -Mateusz Bohonos -SP 6, II miejsce -Stanisław Bensz-SP 7, III-Franciszek Najdek -SP 7,I V-Iwo Wencel -SP 7, V-Maksymilian Tarasiewicz -SP 7, VI-Lena Soroka -SP 7, VII-Marta Seroczyńska - SP Gościkowo, VIII-Jędrzej Kubsik SP 7, IX-Hubert Krawiec SP 3, X-Fabian Regulski SP2.

       

      Wszystkim uczestnikom gratulujemy wiedzy i walki o laury .

      Podziękowania składamy p. Piotrowi Szarkowi - głównemu organizatorowi , p.Ireneuszowi Woźniakowi za przekazanie wszystkim gościom pasji i wiedzy ratowniczej oraz wszystkim osobom zaangażowanym w organizację konkursu. Do zobaczenia za rok .

     • Ogłoszenie

     • Drodzy Rodzice, od 23.05 do 25.05.2023r. w szkole będą egzaminy uczniów klas VIII. W tych dniach uczniowie klas I-VII nie mają lekcji i nie przychodzą do szkoły.

      Z poważaniem

      Dyrekcja SP7

      Шановні батьки, з 23.05. до 25.05.2023 року У школі будуть проводитися тести для учнів VIII клас. У ці дні учні I-VII класів не мають уроків і не приходять до школи.

      З повагою

     • Wpłaty za obiady w czerwcu 2023r.

     • W związku z egzaminami ósmoklasisty w dniach 23-25 maja 2023r. wpłat pieniędzy za obiady można będzie dokonywać w sekretariacie szkoły w dniach 26-31 maja 2023r. (31 maja tylko do godziny 13.30)

      Koszt obiadów w czewcu to 78zł (13 obiadów). Bardzo prosimy o przynoszenie odliczonej kwoty!!!

      Dyrekcja SP 7

     • Konkurs "Kwitnąca Szkoła"

     • Fundacja State of Poland od dwóch lat organizuje akcje i festiwale sławiące polskie jabłka i jabłonie. Promuje nasz piękny kraj. Zostaliśmy obdarowani 4 ozdobnymi jabłonkami za udział w konkursie "Kwitnąca Szkoła".

      Uhonorowane przez nas osoby to: pierwszy Dyrektor SP nr 7 p. Grzegorz Zdziennicki, aktualny Dyrektor p. Roman Matyjaszczyk, Zastępca Dyrektora p. Anna Świątek (od września pracownik Biblioteki Publicznej) oraz nasz były konserwator "Złota Rączka" i społecznik p. Mieczysław Bohonos. Drzewka zostały posadzone przy udziale uczniów z kl. 1b oraz 4 dzieci z innych klas. Są wyrazem naszej pamięci, sympatii, życzliwości oraz wspomnieniem dobrych, miłych wspólnie spędzonych lat.

     • Wyniki naboru uczniów do klas I w roku szkolnym 2023/2024!

     • Chciałbym poinformować Rodziców przyszłych uczniów SP 7, iż wszystkie dzieci z obwodu szkoły, które zapisały się do "Siódemki", zostały do niej przyjęte. Uczniowie spoza obwodu muszą poczekać na nabór uzupełniający. Proszę Rodziców, którzy otrzymali z systemu naboru email o nieprzyjęciu dziecka do szkoły o jego zignorowanie.

      Dyrektor SP7

     • Wpłaty za obiady w kwietniu 2023r.

     • Wpłat za obiady dla uczniów w kwietniu 2023r. można dokonywać w sekretariacie SP7 od 20.03.2023r. do 24.03.2023r. (w piątek do godz. 14.00!!!). Koszt obiadów w kwietniu to kwota 96zł (16 obiadów).

      Dyrekcja SP7

     • Wpłaty za obiady w marcu 2023r.

     • Wpłat za obiady w marcu 2023r. można dokonywać w sekretariacie szkoły od 20.02.2023 do 24.02.2023 do godziny 14.00.

      Koszt obiadów w marcu wynosi 138 zł.

      Prosimy o przygotowanie odliczonej kwoty.

      Dyrekcja SP7

     • Wpłaty za obiady w lutym 2023r.

     • Wpłat za obiady w lutym 2023r. można dokonywać w sekretariacie szkoły od 23.01.2023r. do 27.01.2023r.

      Od poniedziałku do czwartku w godz. 7.30-14.30, natomiast w piątek (27.01.23r.) do godz. 13.30.

      Koszt obiadów w lutym wynosi 72zł (12 obiadów). Prosimy o przygotowanie odliczonej kwoty.

      Dyrekcja SP7

       

     • „ŚWIEBODZIN W OCZACH DZIECKA”

     • Szanowni Państwo.

      Szkoła Podstawowa nr 7 im. Janusza Korczaka oraz Muzeum Regionalne w Świebodzinie serdecznie zapraszają uczniów szkół podstawowych z terenu miasta, gminy i powiatu Świebodzin do udziału w XXVII KONKURSIE „ŚWIEBODZIN W OCZACH DZIECKA”, pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Świebodzin.

      Będzie nam bardzo miło nagrodzić prace Państwa uczniów i zaprezentować je na wystawie w Muzeum w Świebodzinie oraz w Galerii Edukacyjnej „Siódemka”.

      Liczymy po raz kolejny na udział Uczniów w naszym konkursie.

      W imieniu organizatorów:

      Elżbieta Krupa

      Tel. 68 47 50 981 lub 504 13 65 90

     • Życzenia

     • Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego 2023 Roku życzymy,
      aby ten wyjątkowy dla nas wszystkich czas
      był chwilą wytchnienia od trosk, pośpiechu,
      aby był prezentem podarowanym sobie i innym ludziom,
      aby był spokojny, a jednocześnie radosny, pełen miłości i ciepła rodzinnego,
      niech króluje upragniona przez nas zgoda,
      a podejmowane przez nas decyzje będą mądre i dobre dla wszystkich.
      Dyrekcja i pracownicy SP7

     • Drodzy Rodzice i uczniowie klas 8!

     • Przedstawiamy ofertę kursów dla klas 8.

      Dzięki Panu Burmistrzowi Tomaszowi Sielickiemu oraz Fundacji Miasto możecie zakupić dostęp z dużymi zniżkami!

      "LIBRUS/dziennik elektroniczny. Nowe możliwości dla uczniów.

      Mam przyjemność poinformować, że Pan Burmistrz Świebodzina uzyskał dla naszej młodzieży szkolnej duże zniżki na dodatkowe kursy online przygotowujące do najważniejszych w ich życiu egzaminów!

      Dzięki podpisanemu porozumieniu z Fundacją Miasto (powołaną przez Związek Miast Polskich) oraz Lecturus Spin-off Uniwersytetu Warszawskiego, rodzice i uczniowie otrzymają 75% zniżki od ceny regularnej na lekcje z matematyki, j. polskiego i j. angielskiego ONLINE.

      Dodatkowe zajęcia przeznaczone są dla ósmoklasistów!

      To doskonała okazja dla młodzieży, by przy wsparciu certyfikowanych nauczycieli i trenerów oświaty:

      • powtórzyć materiał omawiany w szkole,

      • dowiedzieć się i przypomnieć sobie strategie rozwiązywania zadań egzaminacyjnych,

      • omówić z nauczycielami kluczowe zagadnienia egzaminacyjne,

      • nadrobić zaległości i zrozumieć, z czym mają problem na lekcjach w szkole.

      Na jeden przedmiot składa się 25 godzin lekcyjnych, prowadzonych w formule online, 1 x w tygodniu. To wszystko w preferencyjnych cenach, na nowoczesnej platformie e-learningowej w formie wykładów i ćwiczeń z wykorzystaniem różnego rodzaju aplikacji i materiałów multimedialnych dedykowanych konkretnym przedmiotom, z dostępem do VOD z minionych lekcji.

      Gorąco zachęcam do zapoznania się z ofertą na stronie: https://www.lecturusjunior.pl/ oraz dokładnymi informacjami dotyczącymi poszczególnych kursów na https://sklep.lecturus.pl/.

      Więcej informacji o Fundacji Miasto https://fundacjamiasto.pl/ oraz Lecturus https://lecturus.pl/ "

     • Drodzy Rodzice i Uczniowie!

     • Przystępujemy do ważnego projektu. Rodzice wkrótce otrzymają zgody na udział ich dziecka w anonimowym badaniu. Szkoła po badaniach otrzyma raport, co będzie dla nas cennym źródłem informacji.

      Informacje o projekcie:

      "Projekt badawczy dotyczący poczucia własnej wartości i sprawczości MŁODE GŁOWY to inicjatywa Fundacji UNAWEZA założonej przez Martynę Wojciechowską, realizowana przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg. Ma na celu szerokie zbadanie stanu psychicznego dzisiejszej młodzieży, a następnie stworzenie na bazie wyników kampanii edukacyjnej dla młodych ludzi, rodziców i nauczycieli.

      Badanie kierujemy do uczniów szkół podstawowych (od czwartej klasy włącznie) oraz ponadpodstawowych. Wszystkie czynności badawcze podejmowane są w ramach trwającego programu pt. SZKOŁA ODPOWIEDZIALNA CYFROWO, do którego przystąpiła szkoła, do której uczęszcza Pani/a dziecko. To program edukacyjny dla szkół, w którym uczestniczy już ponad 1,5 tysiąca szkół w całej Polsce, prowadzony przez Fundację Dbam o Mój Zasięg, realizującą badania wśród polskich uczniów od 2015 roku, wiele z nich przy wsparciu wojewódzkich kuratoriów edukacji.

      Kierownikiem badania jest dr Maciej Dębski, socjolog z Uniwersytetu Gdańskiego, prezes Fundacji Dbam o Mój Zasięg. Pytania można kierować na adres: m.debski@dbamomojzasieg.pl

      Więcej informacji o projekcie znajdą Państwo na www.mlodeglowy.pl

      Informacje o badaniu Badanie ma charakter ilościowy i jest realizowane za pomocą kwestionariusza ankiety internetowej. Głównym celem działań jest dokonanie oceny poziomu poczucia własnej wartości oraz sprawczości przez młodzież szkolną z uwzględnieniem czasu zdalnej edukacji i pandemii koronawirusa. Badanie jest całkowicie anonimowe i dobrowolne, zaś uzyskane wyniki stanowić będą podstawę do wypracowania praktycznych rekomendacji wspierających młodzież w okresie dojrzewania, jak również będą podstawą do przygotowania ogólnopolskiej kampanii społecznej.

      Wypełnienie ankiety zajmuje około 30 minut, a uczniowie biorący udział w badaniu odpowiadać będą na pytania używając do tego komputerów w szkole, w obecności nauczyciela prowadzącego. Nauczyciel będzie osobą kompetentną do procesu gromadzenia danych, zostanie wyposażony w odpowiednią instrukcję. Podczas prowadzonych badań nie są gromadzone żadne dane, które mogą wpłynąć na jego anonimowość. Zostaną użyte jedynie do tworzenia zbiorczych zestawień tabelarycznych wykorzystywanych podczas pisania raportu końcowego oraz wysyłki wyników z prowadzonych badań do zaangażowanych szkół".

     • Jarmark Świąteczny

     • My również byliśmy na Jarmarku Świątecznym.

      Na naszym stanowisku wolontariusze zbierali pieniążki dla Bartka, sprzedając ozdoby świąteczne i ciasto przygotowane przez rodziców, uczniów i nauczycieli.

      Dziewczynki pięknie zaśpiewały na koncercie.

      Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację tego przedsięwzięcia.