Aktualności

          • Zebrania

          •                                                                            

                                                                               Drodzy Rodzice!   

             

             Zapraszamy na  spotkania

            z wychowawcami klas w dniu 18 maja 2026r.

            Harmonogram wysłany na Librus.

            W godzinach 17.00 - 18.00 nauczyciele i specjaliści

                  będą pełnić dyżury w pokoju nauczycielskim.  

                                 Dyrekcja SP7

                                           

                                          

          • Program z Pandą

          • Klasa 5B wraz z wychowawczynią w bieżącym roku szkolnym realizuje Program z Pandą - ekologiczną inicjatywę edukacyjną WWF Polska.

            Zadanie 1

            Podążamy ścieżką białego niedźwiedzia odkrywającą problemy ochrony klimatu. Przygotowując się do zajęć, uczniowie gromadzili informacje o niedźwiedziu polarnym i innych mieszkańcach Arktyki, by na lekcji, pracując w grupach, wykonać lapbooki oraz podzielić się swoją wiedzą z koleżankami i kolegami. Dodatkowo Nastka przygotowała prezentację multimedialną o zwierzętach Arktyki, którą zaprezentowała na lekcji wychowawczej.

            Zadanie 2

            W ramach Programu z Pandą chętni uczniowie klasy 5B przygotowali gry i zabawy o tematyce ekologicznej dla swoich młodszych kolegów, mające poszerzyć ich wiedzę o środowisku i rozwinąć kompetencje chroniące przyrodę.
            Na początku Nastka, Sasza, Anastasiia, Leah omówiły prezentację o ekologii i przeprowadziły pogadankę w wybranych klasach. Następnie dzieci bawiły się w duchu zero waste.
            Na holu szkoły zostały przygotowane etapy podróży po świecie roślin i zwierząt oraz ochronie środowiska.
            Stacja Segregacja śmieci
            , przygotowana przez Hanię, Maję, Olę i Laurę, sprawdzała umiejętność rozdzielania odpadów do specjalistycznych koszy.
            Stacja Zdrowo jesz
            zmuszała do zastanowienia się, czy posiłki, które spożywamy, są na pewno wartościowe i sprzyjają aktywności fizycznej oraz intelektualnej.
            Stacja Wyścig z czasem
            to wędrówki po planszy, podczas której dzieci musiały rozwiązywać zadania dotyczące oszczędzania energii, sadzenia roślin, troski o zwierzęta. Gra budowała wrażliwość na potrzeby zwierząt i przyrody oraz skupiła się na codziennych, świadomych wyborach każdego z nas. Zabawę przygotowali Martyna i Filip.
            Stacja Gra w zielone 
            - to gra planszowa przygotowana przez Anastasiię, Leah, Nastkę. Poprzez zabawę uczniowie podnosili swą świadomość ekologiczną, kształtowali proekologiczne nawyki, uczyli się zrównoważonego rozwoju.
            Stacja Zgadnij, co to?
            była okazją do treningu mózgu, polegała na rozwiązywaniu zagadek dotyczących ochrony przyrody, świata roślin i zwierząt, na które dzieci zaprosiły Ola, Hania, Laura, Maja.
            Wykreślanki i krzyżówki – to kolejny etap podróży po świecie ekologii. Dzieci, pod okiem Mariki i Saszy, rozwiązywały zadania przyrodnicze, trenując logiczne myślenie, poznając nowe określenia z zakresu działań zrównoważonego użytkowania zasobów przyrody.
            Dzieci chętnie angażowały się w rozwiązywanie zadań logicznych, dobrze radziły sobie ze wskazywaniem zdrowej żywności, słabiej wypadła segregacja odpadów.

            Wszystkie zadania zostały samodzielnie wykonane przez dzieci z klasy 5B - od pomysłu, przez przygotowanie materiałów, po przeprowadzenie konkursów, które łączyły wiedzę teoretyczną z praktycznym działaniem.
            Anastasiia, Ola, Marika, Laura, Maja, Martyna, Hania, Sasza, Leah, Filip wykazali się dużą kreatywnością w podejściu do tematu ochrony środowiska. Zadania trafnie pokazywały proekologiczne postawy, które można wcielić w codziennym życiu.

            Zadanie 3

            W ramach realizacji Ścieżki niedźwiedzia białego rozmawialiśmy o klimacie- czym jest, co wpływa na jego zmainę. Dzieci opisywały pogodę, wymieniając jej elementy. Za pomocą globusa zobrazowaliśmy padanie promieni słonecznych w ciągu dnia i w czasie pór roku. Następnie mierzyliśmy temperaturę w klasie oraz w zamknietym słoiku, określając czynniki zwiększające ciepło.

            Uczniowie podzielili żródła energii na odnawialne i nieodnawialne, wymieniali sposoby ograniczenia gazów cieplarnianych wpływających na przyrodę.

            Zadanie 4

            Program z Pandą – projektu ekologicznego WWF ciąg dalszy.

            Klasa 5B nadal podąża ścieżką białego niedźwiedzia.
            Tydzień przed wyjściem w teren dzieci przygotowały plakaty o najczęściej spotykanych ptakach w Świebodzinie. Plakaty są udostępnione w sali 31.
            Dziś wyruszyliśmy na spacer ornitologiczny, zaobserwować i zidentyfikować gatunki ptaków naszego miasta. Przed wycieczką poznaliśmy zasady obserwacji latających stworzeń oraz regulamin bezpieczeństwa. Zabraliśmy ze sobą notesy, ołówki, kredki, atlas i lornetki.
            Podglądaliśmy ptaki w centrum miasta oraz na Świebodzińskich Błoniach, gdzie zwierzętom stworzono komfortowe warunki do życia i rozmnażania.
            Najczęściej widzianymi ptakami były gawrony, gołębie i jerzyki oraz kaczki pływające w stawie.
            Dzieci podczas spaceru przypominały informacje o wybranych gatunkach.
            Spacer ornitologiczny trwał ponad godzinę. W tym czasie podziwialiśmy wybujałą przyrodę, słuchaliśmy spiewu ptaków oraz odgłosów innych mieszkańców parku.
            Wycieczka była dobrym pretekstem do dyskusji o odpowiedzialnym dokarmianiu ptaków oraz zagrożeniach ze strony człowieka i innych zwierząt.
            Warto pamiętać, że ptaki dokarmiamy w okresie zimowym, stosując zasady zdrowego żywienia.

          • OBIADY - CZERWIEC 2026r.

          • Drodzy Rodzice,

             

            opłata za obiady za miesiąc czerwiec 2026r. wynosi 120 zł

            Dni bez obiadów: 1, 4, 5, 26 czerwca.

            Wpłaty na konto należy dokonać w dniach 11-15 maja 2026r.

            NR KONTA: PKO BP 771020 5402 0000 0202 0307 0372

            w Tytule należy wpisać imię i nazwisko dziecka oraz klasę,

            a także dopisać: obiady - czerwiec 2026r.

            Prosimy o terminowe wpłaty podanej kwoty.                                                                                                                  

             

            Pozdrawiam. Dyrekcja SP7

      • Kontakty

        • Szkoła Podstawowa nr 7 im. Janusza Korczaka w Świebodzinie
        • poczta@psp7.swiebodzin.pl ---------------------------------------- sp7swiebodzin@wp.pl (wygaszany)
        • 68 4750981
        • ul. Zachodnia 74A
          66-200 Świebodzin
          Poland
        • Inspektor Ochrony Danych Osobowych - Małgorzata Ostapczuk email malgorzata.ostapczuk@cbi24.pl
      • Logowanie