• Szlachetna paczka 2023

Szkolne Koło Wolontariatu organizuje zbiórkę dla osób bezdomnych (z darów będzie zrobiona paczka świąteczna).

Można przynosić

• koce,
        • pościel,
        • ręczniki,
        • chemię 9 szampony, płyny do kąpieli, proszki do rania itp.).

Wszystkie rzeczy prosimy przynosić do biblioteki szkolnej.

• Góra Grosza XXIV edycja

Już po raz XXIV Towarzystwo Nasz Dom organizuje ogólnopolską akcję Góra Grosza!​​​​​​​​​​​​​

Celem akcji jest:
        – zebranie funduszy na pomoc psychologiczną, rzeczową i specjalistyczną opiekę dla dzieci (w szczególności wychowujących się poza własnym środowiskiem rodzinnym).
        Głównym obszarem wsparcia jest:
        a) pomoc dla rodzinnej pieczy zastępczej
        b) pomoc dla instytucjonalnej pieczy zastępczej
        c) usamodzielnianej młodzieży z pieczy zastępczej
        d) programy dla rodzin zastępczych i adopcyjnych
        e) programy dla dzieci jak i dla osób z ich otoczenia
        f) lokalne programy w zakresie pomocy dziecku i rodzinie.

Akcja przeprowadzana jest poprzez zbiórkę monet (od 1 gr do 5 zł) w placówkach w całej Polsce do 29.02.2024r.

Więcej informacji na stronie organizatora: https://towarzystwonaszdom.pl/gora-grosza/

W naszej szkole akcja prowadzona będzie przez Szkolne Koło Wolontariatu. Monety groszowe (od 1 gr do 5 zł) uczniowie mogą wrzucać pieniądze do pojemnika w bibliotece szkolnej.
        Zachęcamy do przyłączenia się do naszej zbiórki monet.

Koordynatorzy akcji:

pod opieką p. Elżbiety Krupy

Regulamin-Gory-Grosza

• Październik miesiącem Dobroci dla Zwierząt

W październiku, szkolne koło wolontariatu prowadziło zbiórkę jedzenia i innych produktów niezbędnych do przetrwania zimy w świebodzińskim "Azylu" dla zwierząt.
        Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy.

• "Pola nadziei" w naszej szkole

Nasza szkoła w tym roku również bierze udział w ogólnopolskiej akcji pod nazwą "Pola Nadziei". Celem akcji jest pozyskanie funduszy na potrzeby hospicjów. Polega ona na zakupie cebulek żonkili, które są symbolem nadziei w walce z chorobą nowotworową.

Nasza akcja wspiera zielonogórskie hospicjum i zwraca naszą uwagę na los osób cierpiących, dlatego zachęcamy do licznego udziału.

Cebulki żonkili w cenie 2 zł / szt można nabyć u naszych szkolnych wolontariuszy.

Cała kwota ze sprzedaży przeznaczona będzie na działalność hospicyjną.

• Akcja edukacyjna "Zielona Szkoła, Zielone Przedszkole 2023/2024"

Akcja skierowana jest do placówek oświatowych i placówek opiekuńczo-wychowawczych zlokalizowanych na terenie Celowego Związku Gmin CZG-12.